Postrehy, skúsenosti, názory

 

Názory a skúsenosti absolventov v šk.r.2017/2018

 

Už ako 15-ročná som sa zaoberala otázkami, prečo sme tu, prečo sa sem rodíme a vlastne odkiaľ? Našich som neustále “obťažovala” otázkami, že dokončím školu, nájdem si zamestnanie, založím si rodinu a to je celé? Dodnes si pamätám tie prekvapené tváre, ako mi nerozumeli, keď som im povedala, že nechápem, na čo je to dobré?! Že musí tu byť niečo, nejaké tajomstvo, čo mi vtedy však nikto nevedel vysvetliť. Ako puberťáčka som sa dostala k rôznej literatúre ako R. A. Moody – Život po živote, ktorej som však ešte vtedy, pochopiteľne, celkom nerozumela. Moja túžba poznať odpovede na moje otázky miestami ustúpila, ale nikdy nezmizla. Pred 4-mi rokmi som doslova hltala knihy od L. Hayovej, D. M. Ruiza, M. Newtona. Chýbali mi však súvislosti. Začala som si uvedomovať opakujúce sa vzorce v mojom živote a vyhľadávala som kontakty na ľudí, ktorí sa venujú daným veciam. Mnohí z nich ma však sklamali, lebo mi prišli príliš sebavedomí, priam namyslení, chýbala mi v nich pokora.

Kontakt na B. mi však prišiel sám od seba, za to som nesmierne vďačná pánovi J. Č.  B. a L. tvoria dokonalú dvojku, navzájom sa dopĺňajú a sú zosynchronizované. Vždy ochotne pomôžu, vysvetlia viackrát, ak niečomu nerozumieme, sú trpezlivé, neučia nás podľa šablón, ale vždy sa naladia na rytmus našej skupiny. Ukazujú nám smer, ale nepovedia, čo tam máme vidieť, a v tom je ich genialita. Keď im poviete, že ich obdivujete za to, čo všetko vedia, ony tvrdia, že ooo, toľko vecí ešte nevieme! J

Vďaka škole LAKreD som viac spoznala aj prijímala seba, prvýkrát sa mi pri vedení B. podarilo prežit tak hlbokú a silnú meditáciu, že doteraz mám husiu kožu, keď si na ňu pomyslím. Kým som doteraz svoju precitlivenosť vnímala ako slabú stránku, ako niečo, čo som na sebe nemala rada, vďaka tejto škole sa stala mojou silnou stránkou. Pochopila som, že moje telo sa mi vždy snažilo povedať, čo je pre mňa správne a čo nie. Moja duša miestami kričala, aby som do niečoho nešla, no roky som išla proti sebe a malo to aj svoje následky vo fyzickom svete. A na záver ešte toľko, že okrem tých skúseností a vedomostí som tu stretla veľmi vzácnych ľudí, každá dušička je z nich unikátna a krásna. Tou cestou vám všetkym veľmi ďakujem, že môžem byť súčasťou tohto zázraku a tej úžasnej transformácie J AURELIA AURITTA

 Som vďačná za možnosť pozrieť sa na seba z iných uhlov, určite tieto semináre urýchľujú vzostup. A, samozrejme, som  vďačná za informácie, ku ktorým sa inak nedá dostať.

                               *                                  

Školička je pre mňa veľkým darom. Otvorila mi nové obzory a opravila názor na fungovanie „Vesmíru“ aj na putovanie duše.

Prahnem po ďalších a ďalších informáciách, priala by som si, aby som mohla navštevovať aj postgraduál. Meditácie ma veľmi posilňujú, upokojujú a harmonizujú. Dokážem lepšie pracovať s predstavivosťou, vďaka čomu sa mi plnia sny.

 *

Táto školička je úžasná a nepotrebuje žiadnu zmenu. Úžasným spôsobom mi zmenila život. Zachovajte si preto systém, ktorý ste si vybudovali. Človek sa tu dozvie množstvo informácií, ktoré nemá kde načerpať. A ide o informácie, ktoré menia život. Ja ďakujem za to, že mi školička pomohla objaviť svetlo. Nádherné liečivé svetlo. Hlboké zážitky mi však priniesli meditácie. Pomohli mi objaviť schopnosti, o ktorých som ani netušila. Tieto skúsenosti sú nenahraditeľné a ja za ne z celého srdca ďakujem.

 *

Škoda, že to tak rýchlo vždy ubehne. Bola to výborná skúsenosť. Veľa som sa naučila a veľa vecí pochopila. A hlavne som pochopila samú seba a zistila som, ako chcem ďalej fungovať.

 

Názory a skúsenosti absolventov 2.ročníka šk.r.2014/2015

      Vždy som hľadala odpovede na otázky: „Kto sme? Prečo sme na Zemi? Riadi niekto naše životy?“ a pod. Táto školička mi otvorila bránu k PRAVDE a POZNANIU a tak som postupne nachádzala odpovede na moje otázky. Prirovnávam to k skladaniu puzzle. Jednotlivé dieliky postupne ukladáte k sebe, každý dielik si pýta k sebe ďalší. Každá nová vedomosť si priťahuje ďalšiu. Z jednotlivých dielikov sa vytvára celok – obraz. Z každej novej vedomosti vychádza poznanie a z neho pravda. Každý dielik v skladačke je dôležitý. Aj my ľudia sme dielikmi jedného veľkého obrazu – vesmíru, a každý z nás je dôležitý.

     Takže: „Kto sme?“ Sme dôležitou čiastočkou vesmíru. A čo som sa naučila? To podstatné. Žiť a milovať našu krásnu Zem a byť vďačná za každý jeden deň, lebo, ako hovorí Beátka, len tu sa z nás môžu stať diamanty.

     Pred dvoma rokmi som nie celkom rozumela týmto výrokom a dnes smelo vyhlásim, nielen že im rozumiem, ale sú aj pravdivé.

„Dávaj si pozor na svoje myšlienky, lebo sa stanú tvojimi slovami.

  Dávaj si pozor na svoje slová, lebo sa stanú tvojimi skutkami.

  Dávaj si pozor na svoje skutky, lebo sa stanú tvojimi činmi.

  Dávaj si pozor na svoje činy, lebo sa ti stanú charakterom.

  Dávaj si pozor na svoj charakter, lebo sa ti stane osudom.“

                                                                                                                                   L. N. Tolstoj

 

„Tí, ktorí dokážu pochopiť svoje predurčenie a podstatu nekonečnosti, začnú žiť šťastne, večne sa prevteľujúci, lebo svojimi myšlienkami sami vyprodukujú šťastnú nekonečnosť.

                                                                                                                                   Anastázia

 

                                                                                                    Slávka M.  14.06.2015   

 

                                                                    

 

 

Názory a skúsenosti absolventov 1.ročníka šk.r.2013/2014

***

Škola mi dala do môjho života veľa, tak , ako som to očakávala. Meditácie sú úžasné, pomohli mi uvoľniť môj stres a napätie.

Veľa informácií som sa dozvedela, alebo pochopila. Stretla som úžasných ľudí.

Naučila som sa, ako so sebou pracovať a pomôcť tým aj mojej rodine.

Pre mňa je to obrovská skúsenosť a veľké pozitíva do môjho života.

Dúfam a verím, že druhý ročník budem môcť navštevovať, aj naďalej sa zúčastňovať týchto skvelých hodín.

Škola mi vzala moje napätie a strach, ktorý bol väčší ako teraz.

*

Čo mi dala škola LAKreD:

- pokoj a pochopenie života a ľudí okolo nás,

- otvorila cestu k duchovnu a poznaniu duchovna,

- veľmi veľa som tým pochopila a ďakujem za sebapoznanie...

- život vidím v inom krajšom svete, lebo chápem, prečo sa veci dejú tak, ako k nám prichádzajú,

- stretla som úžasných ľudí

Ďakujem za každý jeden seminár, ktorý ma urobil silnejšou, za lásku, ktorú sme tu dostali.

   Čo mi vzala? Obavy, strach a neistotu.

*

Škola mi priniesla do môjho života nové, nepoznané poznatky a skúsenosti, ktoré mi obohatili môj životný pohľad a prístup v mnohých situáciách. Je to pohľad nielen na mňa, ako sa vidím a vnímam samu seba teraz, ale aj pohľad na iných, a to mi dáva veľkú vnútornú silu. A týmto mi zobrala alebo ma odbremenila od pochybností, strachu a dala mi pocítiť, že všetko v živote má zmysel aj v situáciách, ktoré v tom momente vyzerajú beznádejne, že vždy je tu cesta. Je len na mne, akou sa vyberiem a ako ju prijmem, tak sa bude rozvíjať všetko okolo mňa. Ďakujem!

*

- Nazrieť do svojho vnútra, potrebu viac chápať duchovno ako materiálno. Iný pohľad na pochopenie        

  rôznych životných situácií, pochopenie toho, že nič nemôžem urýchliť ani zmeniť vo svojom živote

  násilne.

- Naučiť sa postupne uvoľniť, zresetovať hlavu, skúsiť starať sa o seba,...

*

Škola mi dala veľmi veľa informácií, o ktorých som nemala vôbec vedomosti, by aj predtým som ani na také veci neverila, že vôbec to tak môže fungovať. Som vďačná za to, že som mala možnosť sa to dozvedieť. Vďaka tomu, čo viem, mám možnosť pracovať na sebe a pomôcť ľuďom, ktorí o to stoja...  

*

- chápanie širších súvislostí,

- vnímanie ľudí a sveta z iného uhla pohľadu,

- nových priateľov a zaujímavých ľudí, od ktorých sa tiež učím,

- jemnejšie precítim energie ľudí,

- vraciam sa späť k sebe,

- viac chápem iných, ich správanie a konanie – neodsudzujem, neposudzujem,

- chápem, že sme tu každý sám za seba,

- zlepšila sa mi vizualizácia...

*

Škola mi dala pocit pokoja, pocit lásky a pomoci.

Spoznala som úžasné ženy, cítim sa tu pokojne a dobre. Prednášky boli zaujímavé a poučné, veľa som sa dozvedela a aj pochopila život okolo nás.

Dala mi pocit, že dokážem zvládnuť prekážky, ktoré mi život privedie do cesty, vieru v samá seba a pokoj v srdci.

*

Celý život som mala obavy o tom, čo bude potom (po smrti), zostanem sama, čo budem robiť...

Objasnila mi princípy fungovania života a smrti, zmenila mi úplne pohľad na naše fungovanie, poslanie, vzťahy s inými. Nedívam sa na budúcnosť s obavou, nežijem v strachu, čo sa bude diať.

Priniesla mi väčší vhľad do duchovného sveta.

*

Pocit pohody, nové poznatky na tej ceste, na ktorej kráčam s viac otvorenými očami. Možnosť vyť s ľuďmi, ktorí sú mi podobní, a vidia a vedia to, čo je očiam neviditeľné, ale je tu.

Určite mi nič nevzala, čo by stálo za ľútosť.

 

Z pier absolventov 2.ročníka 2013/2014

 

Škola mi pomohla prestať potláčať a ignorovať svoje pocity, intuíciu a dôverovať svojim snom, ktoré niekedy boli tak živé a nepochopiteľné. Spoznala som, aké to je, ak Vás niekto podporuje, verí Vám a nechá Vás ísť svojím vlastným tempom. Našla som v sebe živú vieru, lásku a dôveru v Boha a k ľuďom. Naučila som sa prosiť, prijať pomoc a ďakovať. Uvedomila som si, v čom spočíva  výnimočnosť a pravá hodnota človeka a ako sa prejavuje. Škola mi pomohla používať svoje schopnosti a nebáť sa ich, ale prijať ich ako dar, tešiť sa z nich a užívať si ich. Našla som pokoj, mier!, chuť znova žiť, hľadať a byť zvedavá. To všetko a ešte omnoho viac. A ešte nebrať negatívne skúsenosti osobne ako veľkú katastrofu, ale porozumieť im a nebáť sa riešiť ich, a že všetky emócie sú v živote osožné a potrebné . A aká je dôležitá ale aj zábavná pestrosť života: plač, smiech, bolesť, radosť a prijať, že som človek! ĎAKUJEM

Zdenka

 

*

Čo mi dala škola?
V prvom ročníku som sa tešila, keď som objavila iné svety. S našou Gaiou, v mojej krajine srdca, s mojím duchovným vodcom atď. V druhom ročníku som okrem iného začala objavovať a uvedomovať si samú seba. A spojiť tieto dva objavy je to najlepšie, čo som od školičky dostala. Ďakujem.
PS: Som šťastná a hrdá na to, že žijem v zemi Slovenov. Boh nám žehnaj.
Apropo, čo mi škola vzala, to už nestojí za reč. Ešte raz ďakujem.

*

Čo mi vzala a čo mi dala Škola LAKreD?

Vzala mi samotu, beznádej, bezmocnosť, utápanie sa v sebaľútosti, že prečo ja a prečo iba mne sa deje to, čo sa mi deje :-)
Vzala mi temnotu z duše.

*

Dala mi tak veľa, že je to ťažké opísať.
V prvom rade mi umožnila poznať samu seba, čo viedlo k lepšiemu pochopeniu ostatných a tým aj možnosti im pomôcť, ak o to požiadajú. Už neponúkať "dobre mienené rady" a snaženie vyriešiť problémy iných za nich.
Naučila som sa láske k sebe samej, k úcte k životu, radosti z prežívania každého momentu môjho života. Nemusia to byť iba krásne a šťastné chvíle, už som sa naučila nájsť ponaučenie a pochopenie aj z tých menej príjemných situácií, ktoré život prináša. Život je zmena, je to ako vlna, raz si hore, raz zasa dole a práve preto je potrebné byť tu a teraz. Z ťažkých životných situácií som si vzala veľmi veľa a verím, že už v nich budem aj naďalej nachádzať ponaučenia, ktoré ma budú posúvať dopredu a neostanem bezradne stáť na mieste a čakať na zázrak a potom horekovať, že prečo mi nikto nepomohol :-(. Už viem, že je na mne, ako sa v danej chvíli rozhodnem reagovať a ako to ovplyvní ďalšie okolnosti.
Mala som možnosť spoznať výnimočných ľudí, v ktorých prítomnosti som sa cítila ako v nebi. Vždy som našla objatie, liečivý dotyk, počúvajúce ucho a všetko to, čo som v danej chvíli potrebovala k tomu, aby som mohla vytrvať v ceste.
Dala mi svetlo, lásku, vďačnosť, konečne som v sebe našla odvahu požiadať o pomoc a vždy som ju aj dostala.
Naučila som sa trpezlivosti, pokore a zákonom duchovna, že nič sa nedeje bez príčiny a každá akcia dostane aj náležitú reakciu, neostane bez odozvy.
Pochopila som, že nie som sama, ani v tých chvíľach, keď si to myslím.
Dala mi silu a viem, že ma školička ovplyvnila na celý život v tom pozitívnom.
Mala som možnosť vidieť svety a dostať sa na miesta, kde som si myslela, že v živote nebudem. Toľko krásy je všade vôkol nás a v nás. Teším sa na deň, keď z každého človeka bude do okolia vyžarovať to jeho vnútorné svetlo a láska.
Ďakujem sa možnosť, príležitosť, ktorú som dostala.
Ďakujem B., L., nebeskému Otcovi, archanjelom, anjelom, bytostným a všetkým bytostiam svetla za túto nádheru, ktorú môžem denne vidieť, cítiť, počuť, dýchať, chytať.
Ďakujem.

Ľúbim Vás
 

 

    A máme ďalších absolventov dvojročného štúdia ročníkov

2011/2012 a 2012/2013 a znova by sme sa chceli s našimi návštevníkmi podeliť o ich názory a skúsenosti...

 

Čo mi vzala Škola LAKreD?

 

Pochybnosti o sebe, či som vôbec normálna, rolu obete, negatívne myslenie a uzavretosť voči ľuďom.

A čo mi dala?

  • istotu, že som normálna,

  • pochopenie súvislostí v živote,

  • pozitívne myslenie,

  • tvorivosť,

  • sebaúctu,

  • radosť zo života napriek všetkým ťažkostiam, ktoré prináša,

  • spoznala som úžasných ľudí a chcela by som sa ešte dozvedieť všetko, čo sa len dá...

 

***


Škola LAkreD mi dala iný pohľad najmä v situáciách, ktoré sú ťažké, a to, že sa dajú prijať ako určitá skúška a pri každej skúške sa dá niečo naučiť a poučiť sa, brať problémy bez hnevu a každé  stretnutie s novým človekom brať ako skúsenosť, z ktorej sa dá naučiť niečo nové. Škola mi aj dala určitú vieru v seba samého. Dokážem vnímať energie a nové pocity , emócie pri meditáciách...

 

***


Potvrdili sa mi moje názory na duchovno, cirkev, našla som viac spriaznených človiečikov, duševnú vyrovnanosť, aj ako si pomôcť v ťažkých životných situáciách a posunulo ma to do ďalšej duchovnej aktivity...

 

***


Stretla som sa so skupinou ľudí s ozaj „rovnakou krvnou skupinou“. A viem, na koho sa môžem obrátiť v prípade potreby. Je dôležité vedieť, že mi má kto pomôcť, poradiť, usmerniť aj vo sférach, ktoré nie sú bežne propagované.

Škola mi dala krásne dni plné pohody... Veľmi sa mi páčili a aj pomohli mi ochranné cvičenia a modlitbičky a praktické cvičenia. V budúcnosti by som sa rada zúčastnila meditácie o Slovanoch...

 

***


Škola mi dala úplne nový pohľad na realitu a prežívanie života. Vďaka množstvu zaujímavých informácií som konečne pochopila, ako a prečo sa dejú veci v našom živote. Omnoho dôležitejšie však boli stretnutia s úžasnými ľuďmi v skvelej atmosfére plnej pozitívnej energie. Praktické cvičenia ma naučili, ako uplatňovať rôzne poznatky a techniky v praxi. Vďaka týmto cvičeniam a ľuďom som sa radikálne zmenila. Škola priniesla do môjho života pokoj a pozitívnu energiu, ktorú šírim okolo seba a snažím sa pomáhať aj iným nájsť cestu k sebe. Pozitívne zmeny oceňuje aj moja rodina a okolie a ja som konečne šťastná a vyrovnaná. Našla som samú seba, a to je tá najúžasnejšia vec. Prajem všetkým, aby nasadli na ten správny vlak, ktorý ich odvezie do cieľovej stanice alebo aspoň kus cesty k vysnívanému miestu.

 

***

 

 

 

S čím sa chcem podeliť - absolventi 1. ročníka ...

 

Myslela som si, že zamilovať sa do svojho duchovného vodcu je vrchol, ktorý som mohla zažiť v našej školičke. Ale tancovať s elfami a vílami, malým svetelným okrídleným bytostiam robiť kolotoč z vlastnej sukne - bol úžasný pocit. No nechať sa odviesť k zlatozelenej lipe nádherným jednorožcom bolo to najkrajšie, čo som v prvom ročníku zažila. Za všetko Vám ďakujem, ďakujem, ďakujem... ďakujem (štvrtýkrát klamať nemôžem). Zainteresovaní vedia, o čom hovorím. A ostatní sa možno nechajú zlákať. Ľúbim vás. Suché a rovné cesty praje A...

 

absolventi ročníkov 2010/2011 - 2011/2012

A máme prvých absolventov dvojročného štúdia... som veľmi rada, že sa môžem podeliť o ich názory  a dojmy:

Čo mi dala a čo mi vzala Škola LAKreD

– z pohľadu prvých absolventov dvojročného štúdia-

 

      Škola života LAKreD mi dala hlboké pochopenie nášho zmyslu života, pochopenie seba samého, pochopenie nášho okolia voči nám, chápanie ľudí okolo nás, pochopenie, prečo my sme takí a druhí ľudia sú iní, nepozerať sa na druhých iba zo svojho pohľadu, ale pozrieť sa na život nestranne, vidieť všetko naozaj priamo, čisto a hlavne nielen o tom rozprávať, ale aj takto konať. Byť nositeľom svetla je mojím životným snom a poslaním a táto škola mi dala to pochopiť s veľkou úctou a pokorou,... moja veľká vďaka, že môžem svoje skúsenosti aplikovať v praxi a riadiť sa tým, čo som sa tu naučil, ale hlavne odovzdávať tieto skúsenosti ďalej, ľuďom pomáhať a nasmerovať ich. 

***

     Určite sme všetci boli oboznámení a obohatení informáciami, o ktorých sme mali buď chabú alebo mylnú predstavu, alebo aj žiadnu. Dalo mi to všeobecný rozhľad o veciach medzi nebom a zemou, doplnilo to moju osobnosť a úžasné poznanie nielen o nadpozemských témach, ale aj o mne samej. Určite sa viac poznám, viem, že nie úplne, to je ešte kus roboty, aby som k tomu dospela, kus vlastnej tvrdej práce. Ale k tomu sme dostali krásny a podrobný návod. Chvíle v našej triede boli príjemné, priateľské, prekvapivé a poučné, vďaka stretnutiam som sa naučila meditovať, vidieť so zavretými očami, čítať viac a prehĺbiť svoju intuíciu. Vďaka školičke som poznala skvelých ľudí, ktorí ma obohatili svojou osobnosťou aj svojimi životmi.

       A čo  mi vzala? Snáď iba pochybnosti o tom, že Boh je  a všetko okolo nás je božie a pre nás! A my si môžeme vysnívať, čo len chceme aj dosiahnuť, čo len chceme.

***

   Školička mi vzala pocit smútku, pocit viny, beznádej a pocit, že niet voľby, starých priateľov, ale zároveň ich nahradila novými, vzala mi pocit, že som iná...

   Dala mi úžasných spolužiakov, vnímavých ľudí, veľa lásky, pochopenia, ukázala mi riešenie problémov iným spôsobom, ako som bola zvyknutá. Ukázala mi novú cestu životom, radosť, svetlo a dala nové možnosti z pohľadu na život a svet, nový pohľad aj na prírodu, na vnímanie jej krásy...

***

    Škola mi ukázala cestu k vnútornému pokoju a ľahšie prekonávanie životných údelov, dala návod k pochopeniu zmyslu života ... možnosť rozprávať sa o daných duchovných problémoch.  

     Meditácie mi zlepšili štúdium v škole...ľahšie sa mi učí, skôr si zapamätám učivo a vo väčšom množstve. Naučila ma istej nezávislosti a vnútornej istote...

***

     Škola mi dala možnosť stretávať sa s úžasnými ľuďmi. Podeliť sa s nimi o svoje názory a poznatky bez obáv akéhokoľvek druhu, otvoriť sa. Ukázala mi cestu, kadiaľ ísť a zvýšila moje sebahodnotenie. Napĺňa ma, že môžem pomôcť aj iným...

   

 

Modlitba Pána

(podľa pôvodného textu zachovaného v biblii aramejských kresťanských komunít)

 

Rodič náš, Stvoriteľ Kozmu,

svetlo Tvoje priveď do nášho vnútra,

stvor Kráľovstvo Tvoje v nás,

aby želania Tvoje našimi mohli byť-

   vo svetle aj tvare,

daj nám naše každodenné potreby

   v chlebe a poznaní.

Osloboď nás od pút omylov našich,

ako aj my sa zriekame moci danej chybami druhých.

Nedopusť, aby nás povrchné veci očarili,

ale zbav nás od toho, čo zdržuje v Ceste,

lebo Ty dávaš vznik Moci a Životu – Tvojej piesni,

ktorá všetko oslavuje.

 

Amen

Kontakt

Škola LAKreD Alejova 2
Košice
04001
skolalakred@gmail.com